Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Forum www.43bis.fora.pl Strona Główna

Konkurs fotograficzny

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.43bis.fora.pl Strona Główna -> Miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Alex
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 60
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Alex

PostWysłany: Sob 7:26, 16 Kwi 2011 Temat postu: Konkurs fotograficzny

Dla tych co lubią z aparatem po mieście pobiegać :

Konkurs Fotograficzny „KONSTANTYNÓW WCZORAJ I DZIŚ”

Burmistrz Miasta Konstantynowa Łódzkiego, Miejski Ośrodek Kultury i Galeria „Ogród sztuki”, ogłaszają konkurs fotograficzny pod nazwą „Konstantynów wczoraj i dziś”, którego celem jest promocja i ilustracja miejsc związanych z jego historią, a także pokazanie aktualnego życia miasta.
Konkurs trwa od 14.04.2011 do 27.05.2011r. Zapraszamy wszystkich chętnych, amatorów i profesjonalnych fotografów do wzięcia udziału w konkursie. Pokażmy innym nasze miasto i najpiękniejsze jego miejsca, uchwycone obiektywem aparatu fotograficznego. Na zakończenie konkursu zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa, wieńcząca uroczyste obchody „Dni Konstantynowa Łódzkiego” 4 czerwca 2011.

Konkurs objął swym patronatem Burmistrz Miasta Henryk Brzyszcz.

Na konkurs można nadsyłać prace w czterech (4) kategoriach:
1. Panorama miasta: przyroda i pejzaż
2. Konstantynów Łódzki nieznany (mniej znane zabytki miasta i ciekawe miejsca nawiązujące do tradycji włókienniczej: architektura, domy tkaczy i podwórka)
3. Inne spojrzenie na miasto: mieszkańcy, ich praca i hobby
4. Turystyka aktywna (różne formy aktywności, np. turystyka rowerowa, konna, piesza etc.)

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

1. Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Konstantynów w obiektywie – wczoraj i dziś” jest Miejski Ośrodek Kultury i Galeria „Ogród sztuki” w Konstantynowie Łódzkim
2. Celem Konkursu jest promocja i ilustracja miejsc związanych z historią miasta.
3. Konkurs trwa od 14 kwietnia do 27 maja 2011 r.
4. Do konkursu można nadsyłać prace w czterech (4) kategoriach:
• Panorama miasta: przyroda i pejzaż
• Nieznany Konstantynów Ł. (mniej znane zabytki i ciekawe miejsca nawiązujące do tradycji włókienniczej miasta: architektura, domy tkaczy, podwórka)
• Inne spojrzenie na znane zabytki miasta nawiązujące do tradycji włókienniczych
• Turystyka aktywna (różne formy aktywności, np. turystyka rowerowa, konna, piesza etc.)
5. Tematyka zdjęć ma nawiązywać do przyrody, architektury i dziedzictwa historyczno-kulturowego miasta Konstantynowa Łódzkiego.
6. Wszystkie nadesłane fotografie muszą być wykonane w Konstantynowie Łódzkim.
7. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie do 4 fotografii z różnych kategorii, bądź prace stanowiące kompozycje kilku fotografii (dopuszcza się stworzenie 1kompozycji składającej się z maksymalnie 6 fotografii w jednej kategorii).
8. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich osób fizycznych zajmujących się fotografią profesjonalnie, bądź amatorsko.
9. Nadesłane lub dostarczone prace muszą być zapisane na nośnikach elektronicznych w formacie: JPG (najmniejsza kompresja/ najlepsza jakość), kolory w standardzie: RGB, rozdzielczość: min 300 dpi (20 x 30 cm) oraz wydrukowane w formacie odbitek czarno – białych lub kolorowych (wymiary: minimum 20 cm x 30 cm, max. 30x40)
10. Fotografie, na których będą znajdować się jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.
11. Zezwala się, ze względu na cechy formatu cyfrowego, na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (np. nasycenie, kontrast). Nie zezwala się natomiast na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, łączenia kilku fotografii lub zmiany jej oryginalnej kompozycji.
12. W Konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie były nigdzie publikowane, ani nie były nagradzane w innych konkursach.
13. Fotografie należy nadsyłać na Konkurs jako przesyłkę pocztową lub przesyłkę kurierską (na koszt nadsyłającego) lub dostarczać osobiście do siedziby organizatora konkursu: Galeria „Ogród sztuki” 95 – 050 Konstantynów Łódzki ul. Jana Pawła II 9.
14. Każda z przesłanych do Konkursu fotografii musi zawierać w górnej części rewersu następujący opis:
a) Godło (znak/ symbol/ określenie identyfikujące fotografa zachowujące jego anonimowość; osoba biorąca udział w Konkursie sama nadaje sobie godło);
b) Numer telefonu
c) Kategorię
d) Tytuł fotografii
e) Datę i miejsce wykonania fotografii
f) Maksymalnie dwuzdaniowy opis miejsca, które zostało zarejestrowane aparatem fotograficznym
15. Do dużej koperty (zaadresowanej Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim ul. Łódzka 28, 95 – 050 z dopiskiem: KONKURS FOTOGRAFICZNY, należy włożyć oznaczoną pracę (prace) oraz drugą, zaklejoną kopertę, oznaczoną na zewnątrz godłem, która zawierać będzie w środku informacje z następującymi danymi, identyfikującymi autora: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon, e-mail (nieobowiązkowo), numer konta, wykaz nadesłanych prac z opisem takim samym, jak na każdym ze zdjęć oraz oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.
16. Osoby niepełnoletnie obowiązane są załączyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w Konkursie, której formularz stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Jednocześnie rodzice lub opiekunowie podpisują, wraz z biorącym udział w Konkursie, oświadczenie uczestnika konkursu, stanowiące załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.
17. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac niespełniających wymogów wymienionych w regulaminie.
18. Organizator nie zwraca prac biorących udziału w Konkursie, prac zdyskwalifikowanych jak również z niego wyłączonych.
19. Fotografie zgłaszane na Konkurs nie mogą naruszać prawa, w tym w szczególności dóbr osobistych osób trzecich, a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych – w szczególności dotyczy to treści powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe, zawierających nagość, pornografię, erotykę, obscenicznych, obrażających uczucia innych osób, w tym również uczucia religijne, przedstawiających przemoc albo materiały o tematyce rasistowskiej, naruszające prawo do prywatności, zawierających materiały chronione prawami wyłącznymi (np. prawami autorskimi) bez zgody uprawnionych.
20. Organizator zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania, bez porozumienia z uczestnikiem, fotografii do innej kategorii niż wybrana.
21. Termin nadsyłania prac mija dnia 27 maja 2011 roku (decyduje data stempla pocztowego)
22. Dla finalistów konkursu Organizator przewiduje dodatkowe nagrody w formie drukowanego folderu ze zwycięskimi fotografiami.
23. Każdy uczestnik konkursu do fotografii powinien dołączyć krótką notkę biograficzną, notatkę opisującą twórczość artystyczną związaną z fotografią lub informacje na temat wykonanych zdjęć (maksymalnie 1000 znaków ze spacjami).
24. Przewidziana jest Nagroda główna dla najlepszej nadesłanej pracy, dwie ( 2) nagrody ( II, III) i trzy wyróżnienia;
* Nagroda główna - 600 zł.
* II Nagroda - 400 zł.
* III Nagroda - 200 zł.
* 3 Wyróżnienia w kwocie 100 zł. każde
25. Prace nadesłane na Konkurs oceni profesjonalne jury powołane przez organizatora w skład, którego wejdą:
- Fotograf
- Andrzej Cieślik - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
- Berard Cichosz – Redaktor naczelny Wiadomości „43 bis”
- Kacper Demko – Redaktor naczelny „Kurier GCI”
Jury zastrzega sobie prawo do nie wyłaniania zwycięzców.
26.Terminarz konkursu:
Konkurs trwa od 14 kwietnia do 27 maja 2011 r.
* 27 maja - termin nadesłania prac ( liczy się data stempla pocztowego)
* 30 maja - wyniki konkursu umieszczone na głównej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury [link widoczny dla zalogowanych] oraz zakładce GALERIA - AKTUALNOŚCI
27. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Dni Konstantynowa Łódzkiego 4 czerwca 2011 r.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.43bis.fora.pl Strona Główna -> Miasto Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme TeskoRed created by JR9 for stylerbb.net & Programosy
Regulamin